Mesz dla koni w okresach przejściowych

wpis w: Blog | 0

pasza dla koni

Podaj swojemu koniowi to co najlepsze, zwłaszcza w okresach kiedy szczególna troska jest niezbędna. Koniec zimy i początek wiosny to czas dużych zmian w pogodzie, nastroju i zdrowiu. Dla koni oznacza to zmianę sierści, żywienia (sezon startowy, świeża trawa) i stylu pracy. Większość kopytnych po zimie potrzebuje zastrzyku minerałów, energii i zdrowych tłuszczów, które wzmocnią i zregenerują tkanki.

Dodatkiem, który wspaniale będzie się nadawał dla koni jest mesz. Robiony samodzielnie, czy kupowany gotowy (to wielka oszczędność czasu!). Mesz jest paszą lecznicą, dietetyczną, odpowiednią dla każdego konia. Rozdrobione i sparzone ziarna i zboża są lekkostrawne, pożywne, smaczne i kojące. Są jak okład na żołądek i przewód pokarmowy. To prawdziwa bomba kwasów omega, witamin rozpuszczalnych w tłuszczach i antyoksydantów. To baza, która znakomicie przygotuje konia „od wewnątrz” do nowego sezonu.

Stosowanie meszu zdecydowanie:

  • Poprawi wygląd kopyt,
  • Zapewni połysk sierści,
  • Pomoże nawilżyć suchą skórę.

Mesz to ciepły i bardzo smakowity posiłek dla Twojego konia. U koni zdrowych najlepiej podawać go:

1kg meszu zalać ciepłą wodą (po zagotowaniu wody odczekać 4-5 minut i dopiero po takim lekkim ostygnięciu wykorzystać do produktu). Mesz można podawać na przykład 2 razy w tygodniu zamiast kolacji. Przy różnych schorzeniach można częściej, ale wymaga to dodatkowej konsultacji lekarza weterynarii lub dietetyka dla koni.

Zostaw Komentarz