Opublikowano:

Jak Pasze Masters Polska karmią Orkisza ?

pasza dla koni

Dziś chcemy wspomnieć o żywieniu naszego podopiecznego Orkisza. Jest to starszy koń, senior z wieloletnim dorobkiem sportowym. Mieliście już okazję przeczytać kilka słów o naszej gwieździe tutaj.

Orkisz to koń jedyny w swoim rodzaju, niezwykle wyjątkowy. Dla nas jest on bezcenny, z pewnością rozumiecie co mamy na myśli, zwłaszcza jeśli sami posiadacie konie. Mając na uwadze fakt, że z wiekiem potrzeby organizmu konia ulegają zmianie nie można podawać mu paszy takiej, jaką serwujemy dzisiaj młodzikom lub koniom u szczytu kariery sportowej. Więcej o żywieniu koni starszych możecie przeczytać tu.

Orkisz karmiony jest indywidualnie jak na prawdziwego mistrza przystało. Spożywa Senior granulat kompletną pełnoporcjową paszę, o wysokim poziomie wolnouwalnianej energii, co jest ważne u seniorów. Pasza zawiera  dodatek Masters Senior Bioregulator, specjalnie opracowany dodatek, który ma zapewniać poprawę floty jelitowej oraz zmniejszenie ryzyka kolek. Granulat dla koni może być podawany na mokro w formie meszu. To zaleta tej paszy dla koni, zwłaszcza jeśli występują problemy z zębami. U Orkisza to jest niestety codzienność – ze względu na częściowy brak uzębienia musimy bacznie zwracać uwagę na przygotowywany pokarm, aby był on w formie łatwej do przyswojenia papki. 

Aby zaspokajać lepiej potrzeby Orkisza otrzymuję on od nas również sieczkę z lucerny, która stosowana jest jako dodatek żywieniowy, zapewniający mu odpowiednią ilość łatwo przyswajalnych witamin E,D3,A i oleju lnianego.

pasza Masters IMG_6853

pasza dla koni senior

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 + eighteen =