
Chcielibyśmy przedstawić Wam niezwykle piękną parę: Amandę Pawłowską z Gdańska i jej urodziwą klacz, Sonię. Poznaliśmy się trochę przypadkowo, ale to był zdecydowanie szczęśliwy przypadek 🙂 Mieliście już okazję popatrzeć na efekty naszej przyjaźni ponieważ Amanda wraz z Sonią zgodziły się zostać naszymi fotomodelkami i często goszczą na naszym fan page. Nasz koński dietetyk ułożył dla Soni specjalną dietę.
Nieciekawa przeszłość, empatyczna i cierpliwa nowa właścicielka oraz koński dietetyk
Sonia znalazła się pod opieką Amandy niecałe cztery lata temu, jak uważa jej właścicielka nie miała ciekawej przeszłości. Poprzedni właściciele nie zadbali o to, aby koń miał odpowiednio dobrane siodło. Także trening nie był dostosowany do możliwości konia i jeźdźca. Dodatkowo zła dieta spowodowała szereg problemów zdrowotnych. Największym jednak z nich okazał się brak zaufania wobec człowieka. Jednak Amanda nie poddawała się i walczyła o konia. Przełamała tą barierę i dziś są wyjątkowo zgranym duetem. Obecnie klacz jest bardzo żywiołowym zwierzęciem, kocha skakać, a największą przyjemność sprawia jej pływanie.
Sonia inaczej nazywana Kłębuchem jest na stałym treningu skokowym, w którym to skacze 110-120cm, na zawodach do klasy L. Para wciąż chce zdobywać nowe trofea i doświadczenie. W najbliższym czasie przygotowują się do debiutu w klasie P oraz zdobycia złotej odznaki jeździeckiej. Marzą również już bardziej odlegle o zrobieniu klasy sportowej i wystartowaniu w zawodach ujeżdżeniowych.
Koński Dietetyk Masters i zbilansowana dieta Soni
Amanda powierzyła nam opiekę żywieniową nad Sonią.
Kłębuch dostaje 2 posiłki dziennie:
- rano dostaje 2,5 miarki owsa niegniecionego oraz 1,5 miarki musli Profit, dodatek Omega Plus,
- wieczorem – 3 miarki owsa gniecionego i 1 miarkę Profit, dodatek Omega Plus oraz elektrolity. Jest bardzo żarłoczną klaczą, wobec tego zdarza się, że dostaje również obiad.
Dzięki takiej odpowiednio zbilansowanej diecie Sonia czuje się świetnie, jest zdrowa i w doskonałej kondycji. Pasza, która została dla niej wybrana to pasza dla koni średnio lub lekko pracujących, z dużą ilością składników mineralnych i pierwiastków, nie zawiera melasy. Dodatek jabłek zapewnia wspaniały smak i aromat posiłków 🙂
Amandą i Sonią zachwycamy się już od dawna, mamy nadzieję, że i Wy się zachwycicie. Warto dbać o swoich podopiecznych – zwierzęta czują miłość i zaangażowanie i oddają nam tą dobrą energię. Wszystkim Wam życzymy, abyście mogli tego doświadczać 🙂