Czosnek dla konia, ocet czy goździki? Co skuteczniej odstraszy końskie owady?

czosnek dla konia

Lato w pełni, jest pięknie i przyjemnie. Wypoczynek na łonie natury nam i naszym podopiecznym zakłócają owady. Przeszkadzają w czasie jazdy, wpadają do oczu i gryzą. Jak się ich pozbyć i czy czosnek dla konia jest naprawdę skuteczny?

czosnek dla konia

Lepy na muchy czy goździki – co będzie skuteczniejsze w stajni? A może czosnek dla konia? 

Od pokoleń powtarza się, że w stajniach czystych, chłodnych i ciemnych much nie ma. Brak odpowiedniego oświetlenia  dotyczy tylko stajni otwartych i szałasów. Ciemne boksy są prawdziwą udręką dla zwierząt. Odstraszająco na muchy będzie działała cytryna z goździkami bądź woda z olejem goździkowym. Dodatkowo można również okadzać stajnie palonymi pestkami dyni. Warto jednak zachować odpowiednie środki ostrożności by nie wywoływać pożaru. Lepy na muchy nie są polecane ze względu na to, że stanowią poważne niebezpieczeństwo dla koni i wcale nie ograniczają ilości owadów. A jak skuteczny w walce z tymi problemami jest czosnek dla koni?

czosnek dla konia

Niedoceniany krwawnik w walce z muchami

Świetnym od lat znanym sposobem na przegonienie much ze stajni jest powieszenie w niej kwiatów krwawnika. W dużych stajniach zaleca się aby wieszać kilka sztuk tak przygotowanych bukietów w różnych miejscach. Jeśli naszym końskim podopiecznym bardziej niż zwykle dokuczają muchy, można nacierać ich kwiatami krwawnika – powinno to odstraszyć nieproszonych gości.

Ocet zwalczy dokuczliwe owady!

Muchy zostawiają jaja na ciele koni, najpopularniejszym sposobem do ich usunięcia jest ścieranie bądź zeskrobywanie. Jeśli na ciele swojego milusińskiego zauważyłeś żółte kropki możesz zmyć je wodą z dodatkiem octu, da to podobny efekt a będzie mniej uciążliwe dla Ciebie i konia.

Nie zapominaj jednak, że żadna nawet najbardziej skuteczna metoda nie da gwarancji usunięcia wszystkich larw, a nawet jedna pozostawiona wyprodukuje tysiące nowych. Dlatego nie zapominaj o zimowym odrobaczaniu i nigdy nie zmywaj larw na pastwisku, ponieważ koń może zjeść je razem z trawą.

Czosnek dla konia naturalny antybiotyk i preparat na owady dla koni

Czosnek dla konia to najczęściej podawany mieszkańcom stajni dodatek, doceniają go nawet hodowcy sceptycznie podchodzący do do dawkowania ziół i suplementów. Ponadto czosnek dla konia to komponent, który można znaleźć w wielu gotowych paszach i środkach odstraszających owady. Jego specyficzny zapach przeszkadza nie tylko ludziom, ale również komarom, bąkom czy muchom. Czosnek dla konia swoje właściwości odstraszające zawdzięcza siarce, która przedostając się przez skórę zwierząt i odstrasza owady.

Czosnek dla konia jest również polecany ze względu na profilaktykę układu oddechowego oraz wspomaganie procesów trawiennych. Wielu weterynarzy zaleca by podawać go po przebytej antybiotykoterapii w celu przywrócenia równowagi flory jelitowej.

Nasz dietetyk zwraca uwagę na to, aby zwierzętom podawać czosnek dla koni regularnie. Zastosowanie go sporadycznie nie przyniesie oczekiwanego efektu. Tylko stałe podawanie odpowiedniej proporcji zapewni poprawę samopoczucia konia.

Zobacz też nasze inne artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.