Idealny przepis na pasze dla koni

idealna pasza dla koni
Czy wiecie jak przygotować paszę, która będzie odżywcza, pachnąca ziołami i odpowiednio zbilansowana? Nie jest to trudne, jeśli stoi za Tobą sztab naukowych specjalistów od żywienia koni, kontrolerów jakości i produkcji oraz holenderskie podejście. A w Holandii ludzie kochają konie! Dlatego też przygotowują dla nich najlepsze produkty paszowe. 

Idealna pasza dla koni

Idealna pasza dla koni to zbilansowany i zróżnicowany posiłek dobrany specjalnie dla Twojego konia, aby tworzyć takie produkty co roku jeździmy do Holandii z wizytacją.

Przyglądamy się produkcji, sprawdzamy jak przechowywane są Mastersowe musli i granulaty. Udokumentowaliśmy naszą podróż, abyście i Wy mogli się przekonać jak to jest zrobione 🙂

Podstawą są ogromne silosy, w których są mieszane półprodukty. W czasie produkcji ziarna i zioła przechodzą różne procesy, w zależności od rodzaju paszy, jaką mają stanowić pod koniec. Niektóre są podgrzewane do odpowiednich temperatur, a następnie prasowane w granulki o odpowiedniej wielkości. Przykładowo dla źrebaków są o wiele mniejsze niż dla dorosłych koni. Z kolei “dorosłe” granulki są tak zaprojektowane, aby koń je dobrze pogryzł, a nie połykał. Dzięki temu zapobiegamy problemom trawiennym.

Idealna pasza dla koni – Musli Masters

Musli są bardzo starannie sprawdzane, aby nie trafiły do nich żadne nie porządane elementy, np. fragmenty żelaza (często znajdywane tuż po zbiorach). Mieszanki musli są przepuszczane przez specjalne magnesy, dzięki temu kontrolerzy są pewni, że wszystko jest w porządku. Sprzedawane przez nas musli, to naprawdę idealna pasza dla koni.

W końcowym etapie, po odparowaniu, schłodzeniu i leżakowaniu pasze są pakowane przez automatycznie zaprogramowane maszyny, które odmierzają dokładne ilości 20kg lub 10kg na worek paszy.

Chcecie zobaczyć jak to wygląda? 🙂 Sprawdźcie galerię poniżej.

Idealna pasza dla koni, na którą czekacie ładowana jest w jednym z 2 magazynów: Lienden lub w Wageningen. Stąd wysyłana jest do nas, a następnie my przekazujemy ją Wam.

12969323_1055382987852554_117299194_n12966265_1055383011185885_1995323323_n

Zobacz też nasze inne artykuły:

3 komentarze do: “Idealny przepis na pasze dla koni

  1. Ten artykuł powinni przeczytać nasi politycy, żeby nie było ponownej wpadki z hodowlą koni 🙂

    1. Dziękujemy 🙂

  2. Bardzo dobrze, że to wszystko jest tak sprawdzane!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − 7 =