Opublikowano:

Zima w stajni: Jak poradzić sobie w mroźne dni?

zima w stajni

Ostatnio w mojej stajni jest bardzo nieprzyjemnie i zimno. Zawsze się zastanawiam, czy konie odczuwają to tak samo jak ja…? Zima w stajni nie zachęca tak do aktywności jak np. przyjemne wiosenne promyki słońca… 

Zima w stajni – rozruch połączony z zabawą

Przyznam szczerze, chociaż pewnie powinnam ująć to inaczej:

Nie miałam ochoty na nie wsiadać, chociaż w głębi czułam, że muszę – chociaż na stępa. Zima w stajni nie sprzyja chęci do aktywności. Chyba każdy z nas zna te momenty, kiedy najchętniej zamknąłby się w ciepłym boksie z koniem i zrobił mu spa. Zima w stajni, to przecież doskonały pretekst do chwili relaksu. Kocham te bezcenne chwile! 🙂

zima w stajni

Ruch i trening jest jednak bardzo ważny, koń musi się przecież ruszać, a żeby sprawić mu przyjemność i rozgrzać trochę samą siebie puściłam klaczuchy na padok i… co? Trochę z nimi pobiegałam.

Tak po prostu. Obok nich, razem z nimi.

Dziewczyny naprawdę potrzebowały bodźca! Bardzo szybko złapały temat i ja nie musiałam już ich zabawiać. Wiecie, co się działo? Dzikie galopy i barany! Konie były po prostu szczęśliwe, że tak wygląda ten ich niecodzienny trening. Tego dnia w ich żyłach obudziła się nawet namiastka araba. Rzadko tak pięknie wyglądają pod siodłem.

Tak mi się wydaje.

Tego dnia, gdy wypuściłam je swobodnie na padok oszukałyby zapewne nie jednego sędziego na pokazach. Te elementy dresażu, które nigdy nie wychodzą na treningach, teraz wyglądały po prostu perfekcyjnie.

Muszę przyznać, że dla obu stron była to wygrana sytuacja.

zima w stajni

Poruszałam się trochę, rozgrzałam i spaliłam nieco kalorii, a moje dziewuchy dały prawdziwego czadu. Sama czułam się niesamowicie szczęśliwa patrząc jak biją z ich ruchu emocje. Co prawda nieco zmarzłam, gdy tak rozmarzona przystanęłam obok płotu, aby na nie popatrzeć.

Ale zimowa herbatka z goździkami i pomarańczami szybko postawiła mnie później na nogi. Warto było odmienić nieco rutynę.

A Wy jak radzicie sobie w tym zimowym czasie? Chętnie poczytam Wasze komentarze na moim blogu.

Zobacz też nasze inne artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 2 =