Janek Kamiński

pasza dla koni ambasador
Janek Kamiński – ten 23 letni jeździec to obecnie najbardziej obiecujący zawodnik sportu na arenie polskiej.To kochający tata zaszczepił w nim miłość do koni i jeździectwa. MASTERS pasza dla koni ambasador – parę słów o nowym członku naszej drużyny.

Jak zaczęła się jego przygoda? Ambasador paszy dla koni Masters Janek Kamiński

Treningi zaczynał pod okiem Pani Barbary Niemczewskiej. Uczył się w najlepszych klubach jeździeckich, m. in. SKJ Paszków (później SKJ Trawers), które miały świetne osiągnięcia sportowe w tamtym okresie. Janek w 2007r., rozpoczął starty w dyscyplinie WKKW i już w pierwszym roku treningów zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Kucy.

Pierwszym trenerem naszego ambasadora był Pan Piotr Piasecki, pod którego okiem Janek zaliczył pierwsze starty o randze międzynarodowej w 2008r. w Sopocie. W kolejnym roku nasz ambasador bardzo intensywnie startował za granicami Polski, głównie we Francji i w Niemczech, co dało mu możliwość startu w Mistrzostwach Europy.

Kolejne lata przyniosły Jankowi wiele sukcesów. Miedzy innymi: III miejsce podczas zawodów w Strzegomiu w klasie CCI**, II miejsce w CIC** podczas Festiwalu w Baborówku oraz III miejsce w rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego w kategorii Seniorów.

2015 rok był dla Janka okresem wielu zmian, ponieważ już w połowie sezonu nasz ambasador musiał zmierzyć się z ogromną stratą podstawowego konia – Benaresa. Na koniec roku udało mu się wygrać zawody Class Eventing Tour podczas poznańskiej Cavaliady. Zawody te były zarazem rozgrywkami Halowego Pucharu Polski.

WKKW nie jest jedyną pasją Janka, jak każdy zawodnik ma on swoje inne zainteresowania i prace, której się oddaje. Obecnie nasz ambasador paszy dla koni Masters zajmuję się prowadzeniem profesjonalnej stajni sportowej, w której trenuje kilkunastu zawodników. Pod opieką Janka znajdują się między innymi: Małgorzata Cybulska i Małgorzata Korycka. Jankowi waz z podopiecznym udało się już zdobyć 14 medali.

Bieżące informacje o Janku można znaleźć na powadzonym przez niego profilu fb bądź fanpagu jego stajni.

1 komentarz do “Janek Kamiński

  1. Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.