Lizawki dla koni

Lizawki dla koni to doskonały produkt, który uzupełnia sole mineralne i stanowi zajęcie dla zwierzęcia. Lizawki mogą wisieć zarówno w boksie, jak i być zamontowane na padoku. Lizawki są obecna na rynku już od dawna. Warto podać mu lizawkę z soli himalajskiej, kłodawskiej lub najzwyczajnej kamiennej.

Wielu specjalistów wskazuje na to, że lizawki zapobiegają narowom. Koń ma zajęcie, może się uspokoić, wyciszyć i zająć czymś na przykład podczas golenia, transportu czy wizyty kowala. Jeśli twój zwierzak nudzi się w boksie, to lizawka na pewno będzie stanowić urozmaicenie godzin spędzonych w boksie. Uważajmy jednak, aby lizawka dla koni nie zawierała cukru, który może być przyczyną problemów takich jak: otyłość, ochwat, wrzody. Lizawka dla konia to bogate źródło sodu, który jest niezbędny w różnych procesach zachodzących w organizmie konia.

Produkty solne są niezbędne w zrównoważonej diecie, dostarczają wielu minerałów. Niestety obserwuje się, że coraz uboższe gleby mogą być przyczyną niedoborów różnych pierwiastków u koni. Pasza, jak na przykład owies, jest uboga pod względem składu. Obserwuje się, że i inne rodzaje pasz także są niewystarczające. Dlatego trzeba zapewniać zwierzętom dodatkowe źródło pozyskania soli mineralnych. Wiele koni po prostu musi uzupełniać te składniki, aby pozostać w kondycji. Właściciele koni są coraz bardziej świadomi tego zjawiska i wiedzą, że zrównoważona i urozmaicona dieta to sposób na zdrowie fizyczne i psychiczne u czterokopytnych.

Podając dodatkowe produkty, których zadaniem jest wzbogacenie diety, dbamy o podopiecznych. Rekomendujemy, aby każde podejrzenie choroby lub niedoboru omówić ze specjalistą, który ukierunkuje terapię i wskaże, co więcej możemy zrobić, aby pomóc.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3