Zioła dla koni

Zioła dla koni regularnie podawane potrafią wspierać zdrowie i kondycję wierzchowców. Kompozycje ziół są przez nas bardzo dokładnie sprawdzane, konsultowane ze specjalistami z różnych dziedzin, w tym z weterynarzami. Skład mieszanek ziół jest dostosowany do potrzeb końskich organizmów.

Starannie przygotowane receptury nie podrażniają żołądka i jelit konia, wspierają natomiast układ oddechowy, nerwowy, mięśniowy i kostno-stawowy, odpornościowy, krwionośny. Szczególne znaczenie enzymów i składników aktywnych w ziołach mogą zauważyć właściciele koni, które mają problemu układu oddechowego. Koń regularnie inhalowany olejkami eterycznymi zaczyna swobodniej oddychać, rzadsze są u niego ataki kaszlu, hamowany jest także wysięk z nozdrzy.

Konie spożywające ziołowe mieszanki mają też zazwyczaj zdrowszą skórę oraz sierść. Dobra kondycja jest efektem antyoksydantów zawartych w ziołach. Sprawdzają się też one u koni, które zaczynają mieć typowe dolegliwości związane z wiekiem, koni z tendencją do chudnięcia lub skłonnościami do alergii. Także w ostrzejszych stanach u koni, takich jak egzema, wrzody żołądka lub bóle spowodowane zwyrodnieniami stawów zioła mają ogromne znaczenie terapeutyczne. Poprawiają również apetyt, co docenią właściciele niejadków.

Mając na uwadze zdrowie koni, wszystkie zioła przez nas stosowane pochodzą ze sprawdzonych upraw, których właściciele legitymują się odpowiednimi certyfikatami. Aby sprostać oczekiwaniom, także sposób obróbki surowców odbywa się z minimalną ingerencją, mogącą zaburzyć właściwości zdrowotne roślin.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6