Mesz dla koni w okresach przejściowych

wpis w: Blog | 0

pasza dla koni

Podaj swojemu koniowi to co najlepsze – czyli mesz. Zwłaszcza w okresach kiedy szczególna troska jest niezbędna. Koniec zimy i początek wiosny to czas dużych zmian w pogodzie, nastroju i zdrowiu. Dla koni oznacza to zmianę sierści, żywienia (sezon startowy, świeża trawa) i stylu pracy. Większość kopytnych po zimie potrzebuje zastrzyku minerałów, energii i zdrowych tłuszczów, które wzmocnią i zregenerują tkanki.
Czy ta pasza jest lekarstwem?

Mesz robiony samodzielnie, czy kupowany gotowy (to wielka oszczędność czasu!). Mesz jest paszą lecznicą, dietetyczną, odpowiednią dla każdego konia. Rozdrobione i sparzone ziarna i zboża są lekkostrawne, pożywne, smaczne i kojące. Są jak okład na żołądek i przewód pokarmowy. To prawdziwa bomba kwasów omega, witamin rozpuszczalnych w tłuszczach i antyoksydantów. To baza, która znakomicie przygotuje konia “od wewnątrz” do nowego sezonu.

 

Zalety stosowania:
  • Poprawi wygląd kopyt,
  • Zapewni połysk sierści,
  • Pomoże nawilżyć suchą skórę.
Z czego składa się mesz?

Mesz to głównie siemię lniane, otręby pszenne i owies. jako dodatki znajduję tu sól, płatki kukurydziane i inne.

Jak podawać?

Mesz to ciepły i bardzo smakowity posiłek dla Twojego konia. U koni zdrowych najlepiej podawać go:

1kg meszu zalać ciepłą wodą (po zagotowaniu wody odczekać 4-5 minut i dopiero po takim lekkim ostygnięciu wykorzystać do produktu). Mesz można podawać na przykład 2 razy w tygodniu zamiast kolacji. Przy różnych schorzeniach można częściej, ale wymaga to dodatkowej konsultacji lekarza weterynarii lub dietetyka dla koni.

Zostaw Komentarz

19 + 9 =