Owady u koni – odstrasz je razem z Masters Polska pasza dla koni

pasze dla koni
Najpierw przyszła wiosna, potem lato. Obudziła się zmora dla wszystkich jeźdźców i ich koni. Owady u koni, które męczą i sprawiają ból. Przedstawiamy niezawodne sposoby na walkę z nimi.

Mechaniczne sposoby na owady u koni 

  • MASKI I FRĘDZELKI – Przynoszą wielką ulgę dla strudzonego wiecznym odganianiem się od owadów konia. Upierdliwe owady atakujące oczy mogą powodować ropnie i zapalenia.
  • DERKI SIATKOWE – są bardzo skuteczną barierą o ile nie zostaną zerwane przez innego konia w czasie zabawy.

owady u koni

Zewnętrzne sposoby na owady u koni 

Preparaty opryskowe. Zazwyczaj w ich składzie można znaleźć naturalne olejki,  jednak nie działają one zbyt długo. Można zrobić je samemu. Godne polecenia są repelenty działając kilka dni,  wchłaniające się pod skórę.

Zewnętrznie na owady u koni można również używać:

  • KRWAWNIKA – Ziele to ma specyficzny gorzki zapach. Odstrasza on muchy. Silne nacieranie rośliną konia, sprawi, że muchy będą trzymać bezpieczną odległość. Można też wieszać pęczki tej rośliny w stajni.
  • OCTU – Każdy z nas spotkał się z żółtymi kropkami na sierści konia. Nie da się ich zdjąć bo mocno się trzymają. Są to jaja gzów, niebezpieczne dla końskiego organizmu. Jeśli tylko pojawią się na ciele Twojego podopiecznego należy zmyć je octem  owocowym rozcieńczonym wodą.

Jeśli zdarzy się, że Twój koń zostanie pogryziony w bardzo wrażliwych miejscach takich jak wymię bądź puzdro to takie rany można przemywać mieszanką arniki i wody z octem, natomiast ugryzienia pszczół i os należy nacierać sokiem z cebuli.

W lecie należy końskim milusińskim zapewnić również pal do czochrania, ponieważ odczuwają one swędzenie całego ciała. Szczególnie trzeba również uważać na pewne godziny, w którym meszki stają się wyjątkowo uciążliwe. Na godzinę przed zachodem słońca i godzinę po nim konie powinny przebywać w stajni.

owady u koni

Wewnętrzne sposoby, dzięki którym pożegnasz owady u koni:

  • Czosnek –  podawanie  go odstrasza owady, ponieważ jego zapach wydziela się wraz z potem. Nie powinno się stosować go u koni z chorą wątrobą i stosować  dłużej niż 14 dni.
  • Witamina B complex – działa odstraszająco na owady, przyśpiesza gojenie oraz łagodzi ból po ugryzieniu.
  • Pasza witaminowa z Cynkiem – cynk działa leczniczo, przeciwzapalnie na skórę. Łagodzi stany zapalne po ukąszeniach.

Zobacz też nasze inne artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.