Pasza dla koni bez owsa

granulat dla koni bez owsa

Załóżmy, że jesteś właścicielem konia. Nie jesteście bardzo sportowi – rzadko startujecie w zawodach lub wcale, a jeśli już to tylko dla fun’u. Lubicie jeździć razem w teren, regularnie trenujecie, tak dla samych siebie. Po prostu lubicie razem przebywać, zaprzyjaźniliście się. Karmisz go owsem i sianem, ma również dostęp do trawy. Czy to mu wystarczy? Czy lepszym wariantem będzie pasza dla koni bez owsa?

Pasza dla koni bez owsa – za i przeciw

Zastanawiasz się nad tym pytaniem i zaczynasz wertować informacje o różnych paszach dla koni. Przeraża Cię ilość możliwości? Nie wiesz, co wybrać, aby było dobre i niedrogie? Rozumiemy to, dlatego polecamy, abyś na początek zaczął od lekkiej paszy, bogatej w witaminy i minerały, które zapewnią odpowiednią regenerację, będą działać przeciw niedoborom oraz zapewnią odpowiedni poziom energii.

pasza dla koni bez owsa

Jaka pasza jest odpowiednia dla koni rekreacyjnych? Pasza dla koni bez owsa!

Pasze dla koni rekreacyjnych powinny charakteryzować się zrównoważonym składem.

Szukaj produktów, gdzie białko będzie pochodzić z wielu źródeł:

  • płatków jęczmiennych,
  • płatków kukurydzianych,
  • jęczmienia,
  • pszenicy,
  • orkiszu,
  • soji,
  • łupin sojowych.

Pasza może zawierać owies, ale jeśli zamierzasz paszę stosować jako dodatek do owsa, to postaraj się poszukać takiej, w której owsa nie będzie. Dodatkowo taka pasza dla koni bez owsa nie będzie działać nadpobudliwie.

pasza dla koni bez owsa

Pasza treściwa dla koni powinna być lekkostrawna, dobrze przyswajalna i smakowita. Może zawierać melasę, ale trzcinową, nie cukrową, dla podniesienia walorów smakowych.

Jednym słowem, wybierz paszę, która będzie dobra na początek. Taki właśnie jest nasz Primeur – lekkie musli, pasza dla koni bez owsa (nadaje się też jako pasza dla koni z wrzodami), bez dodatku melasy cukrowej, z siemieniem lniany dla poprawy kondycji i wyglądu. Primeur nadaje się również dla kucy.

Poczytaj więcej o Primeurze i zapytaj o aktualne promocje na tą paszę.

Odwiedź też nasz Instagram i zobacz co słychać u MASTERS Polska.

Zobacz też nasze inne artykuły:

2 komentarze do: “Pasza dla koni bez owsa

  1. świetna pasza. Polecam sam produkt jak i sklep – świetna obsługa

    1. Dziękujemy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × two =