Pasza dla koni seniorów: zestaw musli lub granulatu, trawokulek i suplementu na stawy

pasza dla koni seniorów

Problemy, które trapią konia seniora są nam bardzo dobrze znane. Sami podjęliśmy się opieki nad znanym koniem skokowym Orkiszem, który w młodości był prawdziwym mistrzem. Był nawet na Olimpiadzie. Kiedy kariera sportowa uległa zakończeniu Orkisz wciąż potrzebował dobrej diety, aby trzymać formę przy lekkich treningach, spacerach po lesie i ogólnej kondycji. Bardzo pomocna okazała się pasza dla koni seniorów, o której więcej informacji znajdziecie poniżej. 

Jak trenować seniory?

Przede wszystkim musisz poznać swojego seniora.

Każdy starszy koń jest nieco inny. Jedne są pełne energii i spokojnie nadają się do trenowania, a drugie niestety więcej chorują i mają mniej możliwości fizycznych. Jeśli będziesz wiedział w jakiej formie jest twój koń, znacie się dobrze i wiesz na co go stać – wówczas postępuj rozsądnie – nie przetrenuj swojego konia, wykonujcie ćwiczenia, które wiążą się z mniejszym ryzykiem kontuzji.

Jeśli masz wątpliwości zawsze stawiaj na szczerą rozmowę z trenerem. Wspólnie ustalcie co możecie robić, a czego nie.

pasza dla koni seniorów

Jak karmić konia seniora? Pasza dla koni seniorów

Z pomocą przychodzi pasza dla koni seniorów, która zawiera zbilansowane białko, odpowiednią ilość włókna. Ponadto pasza dla koni seniorów jest lekkostrawna i zawiera probiotyki, w postaci drożdży piwnych.

Typowymi problemami koni starszych są:

  • braki w uzębieniu,
  • wolniejsza przemiana materii,
  • słabsze przyswajanie składników.
  • kłopoty ze stawami.

Zbilansowaną dietą możesz zapewnić wszystko, czego organizm Twojego konia potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania i aktywnej jesieni życia.

Senior granulat to pasza dla koni seniorów. Jej dużą zaletą jest forma drobnego granulatu. Konie z brakiem zębów,  czy zwyrodnieniami żuchwy będą mogły łatwo go pogryźć. Granulat szybko też przekształca się do formy meszu, jeśli zalejesz go wodą.

pasza dla koni seniorów

Pasza dla koni seniorów – odpowiedź na potrzeby niejadków

Twój koń jest starszy i nie chce jeść?

Może nie odpowiada mu właśnie forma podawanego posiłku. Jedzenie może mu sprawiać ból i trudność. A pełno składnikowa pasza dla koni seniorów, którą łatwiej mu zjeść będzie odpowiedzią na ten problem. Dodatkowo Senior zawiera także drożdże piwne, które wspomagają przyswajanie paszy. Poczytaj więcej o produkcie tutaj.

Wiek to tylko liczba – pasza dla koni seniorów

Niektóre konie nawet mimo wieku wciąż są w świetnej formie. Ich zęby są w dobry stanie, nie trzeba im mielić wszystkiego przed podaniem. Wtedy najodpowiedniejsze będzie pasza dla koni seniorów w postaci musli – Senior Musli.

Pasza dla koni seniorów zawiera dużo białka, które przeciwdziała spadkom masy mięśniowej tak popularnej u staruszków. Musli zapewni też doładowanie energii, co sprawi, że seniorek będzie żwawy i cieszący się życiem.

Trawokulki – naturalny sposób na kolki i wzdęcia u koni

Wciąż jednak trzeba myśleć o wystarczającej ilości włókna w diecie. Konie starsze mogą mieć tendencje do kolek, wzdęć i zaparć. Rozwiązaniem na to są trawokulki. Sprawdzą się zwłaszcza teraz, kiedy jeszcze nie ma świeżej trawy. Namoczone pachną wspaniale, są doskonałym dodatkiem do meszu z granulatu lub po prostu wymieszane z musli. Podnoszą ilość błonnika, zawierają zioła i nie obciążąją przewodu pokarmowego. Equestrai Feeds sprowadza je z najczystszych ekologicznie rejonów Polski – Mazur. Zobacz więcej informacji o produkcie klikając tutaj. 

Ratunek na problemy ze stawami

Problemy ze stawami to codzienność konia seniora. Często po karierze sportowej lub ambitnej rekreacji stawy są zmęczone, naruszone, bolesne i mają tendencję do szybkiego przeciążania. Staruszek, koń profesor może z powodzeniem nauczyć dobrych manier jeszcze niejednego młodego jeźdźca! Jeśli pomożesz mu złagodzić ból stawów, odwdzięczy się na treningach dobrym humorem i chęcią do pracy.

Glukozamina podawana w formie suplementu dla koni to dodatek, który musi się znaleźć w twojej paszarni – wraz z chondroityną dla koni i siarką organiczną tworzą miks, który uratuje stawy. Polecanym suplementem jest Glukosamine Mix holenderskiej firmy Subli. Poczytaj więcej o produkcie klikając tutaj.

Twój koń senior ma specjalne wymagania, a Tobie kończą się już pomysły na jego jadłospis? Skontaktuj się z naszą dietetyczką Olą, która dopasuje odpowiedni program żywienia..

Pasza dla koni seniorów| glukozamina dla koni | trawokulki już wkrótce zestaw pojawi się u nas w bardzo atrakcyjnej cenie.

Zobacz też nasze inne artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − 6 =