Jak przechowywać paszę zimą? Na przykładzie paszy dla koni Subli opowiemy wam jak robić to prawidłowo!

subli dla koni

Podawanie pasz dla koni naszym podopiecznym zwłaszcza zimą jest bardzo ważne. Pasze zawierają bowiem wszystko to, czego rumakom brakuje w czasie, kiedy ograniczony jest dostęp do świeżej trawy. Mieszanki ziaren i ziół wspierają zdrowie i odporność. Jednak mogą także zaszkodzić, kiedy będziemy je nieodpowiednio przechowywać. Duża wilgotność powietrza, zbyt wysoka temperatura lub brak zabezpieczeń na gryzonie może spowodować, że nawet najlepszej jakości pasza dla koni nie będzie się nadawać do spożycia. Na ratunek przychodzi pasza dla koni SUBLI. 

pasza dla koni subli

Subli jest świetną paszą dla koni. To nie ulega wątpliwości. Jest wysoko włóknista (dacie wiarę, że w worku jest przeciętnie tylko 6% skrobi?!), zawiera całe bogactwo ziół, jest też napakowana minerałami i witaminami. Ponadto ta pasza dla koni genialnie pachnie, musli wyglądają naprawdę smacznie, a właściciele ceniący prozdrowotne produkty w żłobach swoich koni będą zachwyceni.

Pasza dla koni Subli – jakim koniom jest dedykowana?

Pasza dla koni Subli, to produkt przede wszystkim dla koni cierpiących na:

  • cukrzycę,
  • zespół metaboliczny,
  • alergie,
  • nietolerancje pokarmowe

znajdą w workach zestawy skomponowane pod ich specyficzne potrzeby.

Sprawdź też: Pojemniki na pasze dla koni – co wybrać?

Subli można podawać koniom wykonującym różną pracę – od stojących w boksach rekonwalescentów po mocno zaawansowanych sportowców. Przekrój przez rodzaje pasz jest duży, w zależności od zapotrzebowania kalorycznego konia, potrzeb i stanu fizjologicznego można wybrać musli lub granulat o konkretnym składzie. Pasza dla koni Subli z pewnością zasmakuje nawet największym niejadkom.

Warto również zapytać naszego dietetyka, który pomoże ustalić właściwą dietę. To odżywianie najbardziej wspiera rozwój konia i efekty, jakie można uzyskać na nim.

pasza dla koni subli

Taką paszę dla koni jaką jest Subli trzeba odpowiednio przechowywać. Zasady te dotyczą także każdej innej paszy.

  1. Pasze przechowuje się w temperaturze pokojowej, w czystym i szczelnym miejscu. Nie wskazane jest poddawanie paszy dużym zmianom temperatury, przeciągom, zbytniemu nagrzewaniu. Pasza dla koni powinna stać z dala od kaloryfera i miejsca, gdzie może być narażona na zawilgocenie.
  2. Pasza dla koni powinna być zabezpieczona przed zapleśnieniem. Czyli stać na podwyższeniu. Uwaga – w pomieszczeniach typu garaż istnieje zwiększone ryzyko pojawienia się pleśni w workach.
  3. W lato trzeba unikać pomieszczeń, w których jest duszno. Pasza dla koni może się wówczas zaparzyć, z pewnością stanie się ona wtedy niezdatna do spożycia przez konie. Zniszczeniu może ulec delikatna struktura tłuszczów, a białka mogą się ściąć. PAMIĘTAJ TAKŻE, że pasza dla koni najzwyczajniej w świecie kwaśnieje.

Przechowywanie jest tym bardziej ważne im skład paszy jest bardziej tłuszczowy i podatniejszy na fermentację. W paszy dla koni takiej jak SUBLI istotne są warunki przetrzymywania produktów.

Zobacz też nasze inne artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 3 =