Pasza dla koni rekonwalescentów

pasza dla koni rekonwalescentów
Każdemu z nas czasem przytrafi się pech i coś sobie uszkodzimy. Tak samo jest z naszymi końmi. Zdarza się im wrócić z kontuzją padoku, albo nadwyrężyć się w czasie treningu. Weterynarz zaleca odpoczynek, chłodzenie nóg i wcierki.

Co robić, żeby przyśpieszyć czas regeneracji? Dieta, dieta i jeszcze raz dieta!

Dieta, którą podajesz swojemu koniu ma ogromny wpływ na jego zdrowie. Odpowiednie witaminy, minerały, energia i białko zapewnią odbudowę „od środka”. Pasza dla koni rekonwalescentów musi być lekkostrawna. Dzięki temu podopieczny bez wysiłku strawi i przyswoi wszystkie cenne składniki.

Mamy okres, który sprzyja regeneracji naszych biedaków, na pastwisku znajdziesz mnóstwo odżywczej trawy. Warto ją podawać świeżo skoszoną, uważając jednak, aby nieprzebiałkować konia.

Bez regularnego ruchu jest takie ryzyko i trzeba brać je pod uwagę. Możesz zabrać konia na spacer, aby ruszyć go z boksu. Spokojny chód nie sprawi mu bólu, a może ożywić mu dzień i przyspieszyć powrót do zdrowia.

pasza dla koni rekonwalescentów

Pasza dla koni rekonwalescentów – Czym się kierować?

  • Stopniem strawności – lekkostrawna dieta jest absolutnie wymagana.
  • Białko w paszy dla konia musi być wysoko strawne i wysoko przyswajalne.
  • Pasza dla koni rekonwalescentów musi być bogata w witaminy i minerały.
  • Zawartość włókna, co zapewni prawidłową perystaltykę jelit.
  • Zdrowe tłuszcze omega 3, które doskonale regenerują zaognione miejsca.

pasza dla koni rekonwalescentów

Pasza dla koni rekonwalescentów, którą polecamy to Masters Revalidatie, Masters Revalidatie Rust, Structuur oraz Mesz. Jest to pasza dla koni rekonwalescentów lekkostrawna, zawierająca wyłącznie naturalne i zbilansowane dodatki oraz komplet witamin i minerałów, które pomagają w powrocie do zdrowia i pełnej sprawności. Ponadto mają one działanie regenerujące i nie obciążają układu pokarmowego 🙂

Dzięki odpowiedniemu doborowi składników pasza dla koni rekonwalescentów polecana przez MASTERS Polska  zadba również o piękną sierść Twojego konia oraz wzmocnią i zregenerują kopyta. Mesz jest pożądanym dodatkiem, poprawia trawienie i wspomaga regenerację ścięgien.
Spróbujcie koniecznie naszych nowości 🙂

Zobacz też nasze inne artykuły:

2 komentarze do: “Pasza dla koni rekonwalescentów

  1. Super artykuł! Mój konik niedawno miał kontuzję, kilka miesięcy dochodzi do siebie. Dopiero zaczynam lekkie treningi z moim koniem. Pomagają nam w tym Wasze pasze.
    Pozdrawiamy 🙂

    1. Bardzo dziękujemy! 🙂 Życzymy Wam zdrowia i wspaniałych treningów! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + twenty =