Opublikowano:

Pasza dla koni rekonwalescentów

koń na rekonwalescencji

koń na rekonwalescencji

 

 

 

 

Każdemu z nas czasem przytrafi się pech i coś sobie uszkodzimy. Tak samo jest z naszymi końmi. Zdarza się im wrócić z kontuzją padoku, albo nadwyrężyć się w czasie treningu. Weterynarz zaleca odpoczynek, chłodzenie nóg i wcierki. Co robić, żeby przyśpieszyć czas regeneracji?
Dieta, którą podajesz swojemu koniu ma ogromny wpływ na jego zdrowie. Odpowiednie witaminy, minerały, energia i białko zapewnią odbudowę „od środka”. Pasza dla koni rekonwalescentów musi być lekkostrawna. Dzięki temu podopieczny bez wysiłku strawi i przyswoi wszystkie cenne składniki.

Mamy okres, który sprzyja regeneracji naszych biedaków, na pastwisku znajdziesz mnóstwo odżywczej trawy. Warto ją podawać świeżo skoszoną, uważając jednak, aby nieprzebiałkować konia. Bez regularnego ruchu jest takie ryzyko i trzeba brać je pod uwagę. Możesz zabrać konia na spacer, aby ruszyć go z boksu. Spokojny chód nie sprawi mu bólu, a może ożywić mu dzień i przyspieszyć powrót do zdrowia.

Pasza dla koni rekonwalescentów – Czym się kierować?

  • Stopniem strawności – lekkostrwana dieta jest absolutnie wymagana.
  • Białko w paszy dla konia musi być wysoko strawne i wysoko przyswajalne.
  • Pasza musi być bogata w witaminy i minerały.
  • Zawartość włókna, co zapewni prawidłową perystaltykę jelit.
  • Zdrowe tłuszcze omega 3, które doskonale regenerują zaognione miejsca.

Pasza, którą polecamy to Masters Revalidatie, Masters Revalidatie Rust, Structuur oraz Mesz. Są to pasze lekkostrawne, regenerujące, które przyśpieszą powrót do zdrowia twojego konia 🙂 Mesz jest pożądanym dodatkiem, poprawia trawienie i wspomaga regenerację ścięgien.
Spróbujcie koniecznie naszych nowości 🙂

2 komentarze do: „Pasza dla koni rekonwalescentów

  1. Super artykuł! Mój konik niedawno miał kontuzję, kilka miesięcy dochodzi do siebie. Dopiero zaczynam lekkie treningi z moim koniem. Pomagają nam w tym Wasze pasze.
    Pozdrawiamy 🙂

    1. Bardzo dziękujemy! 🙂 Życzymy Wam zdrowia i wspaniałych treningów! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sixteen − fifteen =