Pasza uspokajająca dla koni: jak połączyć pasze i suplementy, aby uspokoić nerwusa

pasza dla koni nerwowych

Czasami nerwy ponoszą i nawet najzdolniejszy koń może nie pokazać pełni swoich możliwości. Postępowanie z koniem o gorącej głowie wymaga od nas dużego doświadczenia. Sami musimy być spokojni i pewni siebie, aby pokazać swojemu podopiecznemu drogę. Bywają jednak chwile kiedy i nasz spokój nie wystarcza. Jak współpracować z nerwowym koniem? I jaka pasza uspokajająca dla koni powinna znaleźć się w diecie nerwusa? 

Trening konia nerwowego

Zwracamy tutaj uwagę na zachowanie wszelkich środków ostrożności. Wybieganie przed treningiem takiego konia wiele nie pomoże – jeśli należy do łatwo pobudliwych koni, to nawet w zmęczeniu wciąż będzie skory do ucieczki i nagłych zachowań.

Dlatego też podczas treningów z końmi nerwowymi, łatwo stresującymi się trzeba zachować rozwagę. Trzeba zwracać uwagę, aby koń kogoś nie staranował podrywając się do ucieczki. Jeśli jeździsz z koniem w teren w grupie zawczasu zorientuj się jakie preferencje ma twój koń – ustal kto za kim idzie. Masz konia, który nie znosi iść z tyłu? Zapewnij mu miejsce, gdzie będzie czuł się komfortowo. Jeśli chodzenie z przodu go stresuje, oszczędź mu nerwów i przemieśćcie się w bezpieczny punkt za kolejnym koniem.

Zdiagnozuj, czy nerwy twojego konia to zwykła niesubordynacja czy prawdziwy strach. Koń, który się boi nie powinien mieć zakładanych wędzideł ostrych. Nie pomoże to w jego opanowaniu, a spowoduje jeszcze większy stres. Co innego z koniem, który się nie słucha. Wspólnie z trenerem ustalcie odpowiedni dla niego sprzęt, który wesprze wasze treningi.

Bądź przewodnikiem dla swojego tchórza 🙂 Jeśli będziesz odważny i spokojny, to koń wkrótce również nieco się uspokoi. Złap ze swoim wierzchowcem zaufanie, poznajcie się dobrze, a z pewnością łatwiej będzie ci zrozumieć jego reakcje.

pasza uspokajająca dla koni

Jak karmić konie nerwowe? Pasza uspokajająca dla koni

Zobacz, jak w kilku prostych krokach ustabilizujesz organizm swojego konia oraz sprawdź jaka pasza uspokajająca dla koni jest najlepsza zdaniem naszego dietetyka

  1. Odstaw owies. Ewentualnie zastąp przynajmniej jego połowę paszą dedykowaną koniom zestresowanym. Dokładnie zobacz na opinie odnośnie paszy, sprawdź jej skład. Nie może ona zawierać sztucznie uspokajających środków albo medykamentów o takim działaniu, bo twój koń wiele straci ze swojego wigoru.
  2. Konie nerwowe często mają nieco zniszczone kopyta. Zwróć uwagę na stan puszki kopytowej, jeśli potrzeba jej nieco witamin interweniuj!
  3. Konie nerwowe często mają wrzody. Podaj swojemu koniowi mesz, aby załagodzić stan zapalny, wspomóc jelita, aby uniknąć kolek.
  4. Podawaj mu dobrej jakości siano, aby zapewnić mu wystarczającą ilość włókna w diecie.

Sprawdź też: Mesz Relax 10kg- mesz ziołowy z melisą dla koni nerwowych

Sereen to seria dedykowana koniom nerwowym. Ta pasza uspokajająca dla koni nerwowych:

  • łagodzi napięcie,
  • pomaga przytyć koniom, które schudły,
  • zawiera kompletny zestaw minerałów i witamin.

Pasza jest w granulacie, ale występuje także w formie musli. Musimy jednak dodać coś od siebie – granulat jest znacznie wydajniejszy!

Pasza uspokajająca dla koni Sereen ma doskonale zbilansowaną energię – sam zobaczysz, że koń ma siłę do pracy i efektywnych treningów. Co najważniejsze pasza uspokajająca dla koni nie ma działania otumaniającego! Nie zawiera leków! Dzięki temu koń wciąż jest uważny, bystry i ma chęć do życia. Sereen pozwoli mu się jednak bardziej skoncentrować na tym na czym powinien, a więc na słuchaniu Ciebie! Poczytaj więcej o Sereenie. Sprawdź też dostępną formę musli.

Uspokajająca mieszanka – pasza Sereen i ziołowy mesz

Uzupełnieniem paszy uspokajającej dla koni będzie wspomniany wcześniej mesz. Ziołowy, pachnący i z dużą zawartością włókna.

Nowością u nas jest mesz dla koni nerwowych. To zbawienne połączenie z Sereenem – paszą uspokajającą dla koni nerwowych, łagodzące dla przewodu pokarmowego, kojące dla nerwów.

Equestria Feeds przygotowała mesz z ziołami takim jak:

  • melisa,
  • babka płesznik
  • makuch z czarnuszki i ostropestu.

Zobacz pełny skład produktu. Pasza uspokajająca dla koni Sereen  stanowi wraz z nim zestaw idealny! Stosując razem te dwa produkty nie spowodujesz przewitaminizowania, ich działanie uzupełnia się, a włókno zawarte w meszu poprawia jakość diety.

pasza uspokajająca dla koni

Suplementem, który będzie wisienką na tym uspokajającym torcie będzie oczywiście magnez. Pierwiastek ten uspokaja układ nerwowy, ale także poprawia ukrwienie w mięśniach, reguluje wchłanianie innych pierwiastków, metabolizm komórek. Te wszystkie skomplikowane procesy zapewniają jedno – właściwie prowadzone wprowadzają konia w stan równowagi. A Magnez Subli wspomoże działanie tych procesów. Więcej o produkcie przeczytasz klikając w link.

Daj mu się bawić!

Antidotum na stres zapewnia zabawa. Załóż swojemu koniowi w boksie siatkę na siano, z której przy jedzeniu będzie musiał się trochę namęczyć. Dodatkowo załóż mu lizawkę w trudno dostępnym miejscu. Organizując czas konia spędzany w boksie zapobiegasz narowom. Odwiedzaj też swojego konia tak często, jak to możliwe. Przytulaj go i czyść, wiadomo bowiem, że nic nie działa tak zbawiennie jak dotyk 🙂

Pasza uspokajająca dla koni nerwowych, mesz z melisą i magnez na uspokojenie – już wkrótce zestaw w super promocyjnej cenie!

Zobacz też nasze inne artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five + 1 =