Pojemniki na pasze dla koni – co wybrać?

Dopasowanie odpowiedniej diety zgodnej z zapotrzebowaniem energetycznym, ilością treningów i wiekiem, to nie wszystko. Wiesz już jaką paszę kupić (a jeśli nie zachęcamy do kontaktu z naszą dietetyczką), ale pozostaje jeszcze jedna istotna kwestia: jak właściwie przechowywać paszę, by nie utraciła ona swoich wartości odżywczych, była świeża i bezpieczna dla końskiego zdrowia. Czy pojemniki na pasze dla koni się sprawdząją?

Pleśń, grzyb, bakterie, szkodliwe drożdże, roztocza – jeśli te drobnoustroje będą stanowiły „dodatek” do podawanej koniom paszy, to w najlepszym wypadku skończy się to alergią pokarmową. Ale konsekwencje zdrowotne mogą być zdecydowanie bardziej poważne…

By ich uniknąć należy kierować się 3 prostymi wskazówkami:

1. Nie trzymaj paszy na ziemi!

Ziemia to wróg numer jeden paszy (chyba że zależy Ci na tym by pasza złapała wilgoć z podłoża i najzwyczajniej w świecie się zepsuła).

2. Dbaj o porządek w „spiżarni”

Bardzo pomocne w utrzymaniu porządku są wszelakiego typu pojemniki na pasze dla koni: skrzynie, wiaderka, plastikowe pojemniki, metalowe schowki.

Wykorzystując pojemniki na pasze dla koni zapewnisz workom odpowiednią izolację oraz bez problemów namierzysz wszystkich nieproszonych gości, którzy postanowili skorzystać ze świeżej dostawy pokarmu dla koni.

3. Zapomnij o marnotrawstwie

Każdy worek paszy wykorzystuj do samego końca i nie dosypuj nowej paszy póki nie wykończysz poprzedniej!! Chyba nie chcesz wyrzucić całego pojemnika zawierającego mix starej gnijącej i nowej porcji do śmietnika, prawda?

Pojemniki na pasze dla koni, które polecamy:

Idealne do przechowywania paszy lub smakołyków dla Twojego podopiecznego. Dzięki szczelnemu zamknięciu masz pewność, że produkty zachowają świeżość i pierwotną jakość.

 

pojemniki na pasze dla koni

  • Skrzynia z przegródkami

Pozwala na przechowywanie nawet kilku rodzajów paszy naraz! Dzięki przegródkom odpowiedniej szerokości nie musisz martwić się o to, że pasze się wymieszają.

Zobacz też nasze inne produkty:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × one =