Jak wybrać odpowiedni pokarm dla koni – żywienie konia a jego temperament

pasza dla koni

Koń jest płochliwym zwierzęciem. Przez miliony lat ewolucji organizm konia przystosował się do gwałtownej i szybkiej ucieczki, doskonałego słuchu i czasem nieco zbyt dużej wyobraźni 😉 Dzisiaj na konie nie czyha aż tyle niebezpieczeństw, co kiedyś. Jednak sporo jeźdźców ma powody do narzekania. Najczęściej koń jest zbyt energiczny, ale zdarzają się flegmatycy. Czy dieta może modulować zachowanie konia? Czy pasza dla koni powoduje zmianę jego usposobienia? Jaki pokarm dla koni jest odpowiedni?

Jaki pokarm dla koni wybrać? Zapytaj naszą dietetyczkę!

Pamiętaj, że przy planowaniu żywienia konia musisz wziąć pod uwagę jego wiek, rasę oraz ilość pracy jaką wykonuje. Najlepiej poradź się specjalisty. Możemy Ci pomóc, wystarczy, że zapytasz naszego dietetyka!

pokarm dla koni

Jeśli Twój koń jest lub stał się nadpobudliwy:

  • Przyczyna może leżeć po stronie diety bogatej w świeżą wiosenną trawę. Taka trawa ma znacznie więcej cukrów niż w okresie letnim.
  • Sprawdź ile dostaje owsa! Pokarm dla konia to niełatwe zagadnienie – ile koni tyle możliwości 😉 Skrobia, w którą jest obfity owies potrafi znacznie podnieść energię u konia i tym samym jego chęć do brykania, czy dekoncentracji.
  • Dobrze zbilansowana dieta nie powinna objawić się nadpobudliwością. Przy zdekoncentrowanym koniu warto pomyśleć o naszym wypróbowanym granulacie Sereen lub Sereen Musli. Jest to pokarm dla koni nadpobudliwych, który wspomaga koncentrację, łagodzi stany napięciowe u koni, przy czym nie otumania i nie zawiera sztucznych środków farmaceutycznych.

pokarm dla koni

Jeśli Twój koń jest lub stał się leniwy:

  • Może to oznaczać, że jego dieta jest niewystarczająca. Powinieneś spróbować zwiększyć dawki żywieniowe, regularnie w każdym posiłku. Odpowiedni pokarm dla koni może okazać się wówczas kluczową zmianą,
  • Jeśli koń je dużo, ale wciąż brakuje mu energii rozwiązaniem może być zmiana na paszę bardziej energetyczną. Bardzo dobrej jakości i wyjątkowo smaczne jest nasze musli Excellent. Ten pokarm dla koni zawiera mikroskładniki, które odżywią konia i są lekkostrawne, a  łatwo przyswajalne białko doda mu energii i ułatwi nabudowanie masy mięśniowej.

Zobacz też nasze inne artykuły:

1 komentarz do: “Jak wybrać odpowiedni pokarm dla koni – żywienie konia a jego temperament

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nine + 18 =