Opublikowano:

Roztrenuj swoje konie z paszą dla koni Masters!

pasza dla koni Masters
Roztrenowanie to nic innego jak po prostu końskie wakacje, które trwają od 3 do 8 tygodni. Koń w tym czasie jest wycofany z treningów. Zmuszony do odpoczynku i regeneracji. Wbrew pozorom, roztrenowanie konia nie jest proste. Nasz sportowiec, który był w stałym treningu i otrzymywał dużo energii z pożywienia w tym z paszy, nie będzie chciał tak szybko przestawić się na odpoczynek. By koń nie przeżył szoku należy wprowadzać te zmiany stopniowo. Również dlatego, że gwałtowne odstawienie powoduje ogromny spadek formy, zdenerwowanie oraz duży niepokój, co może mu przeszkadzać w przygotowaniu do właściwego odpoczynku.
Stopniowo należy przyzwyczaić konia do mniejszego ruchu i zdecydowanie mniejszej ilości energii w podawanej paszy. Nie powinno to jednak oznaczać, że będzie mniej smacznie. Wystarczy zamienić mieszankę bądź granulat na bardziej lekkostrawny i mniej kaloryczny posiłek. Jednocześnie konieczna jest zmiana wydajności i efektywności treningowej czyli przejście do najniższego chodu jakim jest stęp oraz spacerów w karuzeli. Aż do momentu gdy zadaniem paszy będzie zapewnić zapotrzebowanie bytowe. W końcowym efekcie, możemy pozostawić konia na samym sienie, około 7,5-10 kg/dzień. Zadowoli to potrzeby energetyczne z rozkładu włókna do LKT-lotnych kwasów tłuszczowych, które są podstawą energetyczną koni.
Dla urozmaicenia diety można podawać również mesz, by poruszyć układ pokarmowy. Ten rodzaj posiłku podawanego na ciepło, poprawi trawienie oraz wygląd sierści, a naszemu sportowcowi da chwile przyjemności.
Jeśli koń spędza dużo czasu na wybiegu, do dziennego jadłospisu można  dodawać minimalną porcję owsa. Można zamienić od 1 do 2 kg owsa w dziennej racji na lekkostrawną pasze dla koni Structuur, przeznaczoną specjalnie dla koni niepracujących.
pasza dla koni Masters
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 + 15 =