Soja w paszy dla koni

wpis w: Blog | 0

musli dla koni

Soja jest bardzo częstym składnikiem pasz dla koni. Jaki jest cel jej dodawania?
  • Ziarno soi jest bogate w dobrze przyswajalne i wysokojakościowe białko,
  • Białko soi zawiera niezbędne aminokwasy egzogenne, czyli takie, których organizm konia sam nie wyprodukuje, dlatego warto je dostarczać do diety naszych milusińskich
  • Zawiera bardzo dużą dawkę witamin z grupy B.
W paszach dla koni Masters Polska stosowana jest soja GMO. Czy jest to szkodliwe dla Twojego konia?

Nie. Soja z upraw GMO nie jest szkodliwa dla organizmu końskiego. Obecnie na świecie bardzo ciężko jest prowadzić uprawy soi niemodyfikowanej genetycznie. Praktycznie nie istnieje soja wolna od GMO. Nawet przy prowadzeniu uprawy ekologicznej nie ma 100% pewności, czy podczas transportu czy przechowywania nie dostały się geny GMO.

Soja GMO jest znacznie tańsza w uprawie. Klienci nie są skłonni płacić więcej za ziarno ekologiczne. Optymalizując koszty oraz rynek, częściej zamawiana jest właśnie zmodyfikowana soja.

Badania nie wykazały negatywnych skutków zdrowotnych jeśli chodzi o końskie zdrowie. Natomiast obniżone przyjmowanie aminokwasów egzogennych może prowadzić do chorób i zaburzeń metabolicznych. Soja doskonale sprawdza się jako dodatek do pasz, zbogacając je o wiele składników odżywczych.

W paszy Masters Polska stosowana jest soja modyfikowana genetycznie, co zawsze jest opisane na opakowaniach produktu. Dbamy o żywienie koni najlepiej jak umiemy, dlatego nie moglibyśmy stosować komponentów, które zagrażałyby Waszym podopiecznym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zostaw Komentarz

10 + 3 =