Soja w paszy dla koni

mesz dla koni

Soja jest bardzo częstym składnikiem pasz dla koni. Jaki jest cel jej dodawania? Czy soja w paszy dla koni to odpowiedni dodatek? 

Soja w paszy dla koni – poznaj jej zalety

  • Ziarno soi jest bogate w dobrze przyswajalne i wysokojakościowe białko, o bardzo składzie aminokwasowym. Zawiera dużo nienasyconych kwasów tłuszczowych, wśród nich m.in. kwas linolowy i linolenowy. Dzięki zawartości tych składników ma ono pozytywny wpływ na poprawę funkcjonowania układu rozrodczego oraz stanu sierści.
  • Białko soi zawiera niezbędne aminokwasy egzogenne, czyli takie, których organizm konia sam nie wyprodukuje, dlatego warto je dostarczać do diety naszych milusińskich
  • Zawiera bardzo dużą dawkę witamin z grupy B, które niezbędne są w procesie syntezy kwasów tłuszczowych, aminokwasów. Odpowiadają one za ochronę antyoksydacyjną, metabolizm i naprawę DNA. Przyczyniają się także do budowy i funkcjonowania komórek mózgu.

soja w paszy dla koni

Soja w paszy dla koni Masters Polska pochodzi z GMO. Czy jest to szkodliwe dla Twojego konia?

Nie. Soja w paszy dla koni pochodząca z upraw GMO nie jest szkodliwa dla organizmu końskiego. Obecnie na świecie bardzo ciężko jest prowadzić uprawy soi niemodyfikowanej genetycznie. Praktycznie nie istnieje soja wolna od GMO. Nawet przy prowadzeniu uprawy ekologicznej nie ma 100% pewności, czy podczas transportu czy przechowywania nie dostały się geny GMO.

Soja w paszy dla koni pochodząca z GMO jest znacznie tańsza w uprawie. Klienci nie są skłonni płacić więcej za ziarno ekologiczne. Optymalizując koszty oraz rynek, częściej zamawiana jest właśnie zmodyfikowana soja.

Badania nie wykazały negatywnych skutków zdrowotnych jeśli chodzi o końskie zdrowie. Natomiast obniżone przyjmowanie aminokwasów egzogennych może prowadzić do chorób i zaburzeń metabolicznych. Soja doskonale sprawdza się jako dodatek do pasz, wzbogacając je o wiele składników odżywczych.

soja w paszy dla koni

Soja w paszy Masters Polska jest modyfikowana genetycznie, co zawsze jest opisane na opakowaniach produktu. Dbamy o żywienie koni najlepiej jak umiemy, dlatego nie moglibyśmy stosować komponentów, które zagrażałyby Waszym podopiecznym lub ich życiu.

Masz pytania do naszego dietetyka? Nie jesteś pewien czy Twój koń zaaprobuje soję? SKONTAKTUJ SIĘ Z OLĄ – dietetyczką MASTERS Polska pasze dla koni. 

Zobacz też nasze inne artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 + 14 =