Opublikowano:

Suplementy dla koni

suplementy dla koni

Ostatnio, często spotykam się z Waszymi pytaniami na temat suplementów diety dla koni, głównie suplementów na stawy dla koni. Jakie więc wybrać suplementy? 

“Jakie suplementy warto kupić? Które suplementy działają?” To Wasze pytania, z którymi ja spotykam się codziennie.

Temat stawów i kości u koni jest trudny. Są to tkanki, które niełatwo jest zregenerować. Często powrót do zdrowia jest niemożliwy.  

W sklepach i na allegro można zakupić środki wielu firm, jak np. znany wszystkim, bardzo kosztowny Cortaflex – jego cena waha się w granicach 400zł. Cortaflex działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i regeneracyjnie na stawy.

Ja, w ramach pierwszej pomocy dla końskich stawów, polecam suplementy z:

  • glukozaminą,
  • MSM
  • chondroityną

Wszystkie te składniki znajdziecie w suplemencie GlucosamineMix Subli w cenie 234 zł.

Glukozamina i Chondroityna – to organiczne związki chemiczne. Działają na regenerację obszaru chrzęstno-stawowego. Pełnią rolę „pułapki na wodę” i niczym gąbka zatrzymują płyn maziowy w stawie, co w efekcie pozwala na zniwelowanie tarcia i poprawę ruchomości.

Działanie Glukozaminy polega na zwalczaniu bólu i sztywności stawów, poprawie syntezy tkanki kostno-stawowej, zapobieganiu odwadniania kości, działa ochronnie i wzmacniająco na stawy, poprawia ruchomość i komfort poruszania  u koni.

Działanie Chondroityny wzmaga dodatek Witaminy C – nasila produkcję kolagenu, eliminuje tarcie wewnątrzstawowe, stymuluje do produkcji mazi stawowej, dzięki czemu koń swobodniej się porusza, a treningi nie sprawiają mu bólu.

Co to jest MSM dla koni? – suplementy

Jest to organiczny związek siarki, działający leczniczo i profilaktycznie na organizm. Można podawać go z posiłkami, ale jest bardzo delikatny i łatwo ulega zniszczeniu. Redukuje odczuwanie bólu, regeneruje i wzmacnia tkankę stawy i ścięgna. Zwalcza artretyzm i osteoporozę u koni. Hamuje procesy niszczące kolagen.

Czy takie suplementy dla koni działają? Czy warto je zakupić? Odpowiedź jest prosta. TAK. Każdy koń zareaguje inaczej, ale stawy na pewno odczują różnicę.

Jeden komentarz do: „Suplementy dla koni

  1. Ciekawy artykuł 🙂 MSM nie próbowałam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 − 2 =