Suplementy dla koni

suplementy dla koni

Ostatnio, często spotykam się z Waszymi pytaniami na temat suplementów diety dla koni, głównie suplementów na stawy dla koni. Jakie więc wybrać suplementy? 

“Jakie suplementy warto kupić? Które suplementy działają?” To Wasze pytania, z którymi ja spotykam się codziennie.

Temat stawów i kości u koni jest trudny. Są to tkanki, które niełatwo jest zregenerować. Często powrót do zdrowia jest niemożliwy.  

W sklepach i na allegro można zakupić środki wielu firm, jak np. znany wszystkim, bardzo kosztowny Cortaflex – jego cena waha się w granicach 400zł. Cortaflex działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i regeneracyjnie na stawy.

Ja, w ramach pierwszej pomocy dla końskich stawów, polecam suplementy z:

  • glukozaminą,
  • MSM
  • chondroityną

Wszystkie te składniki znajdziecie w suplemencie GlucosamineMix Subli w cenie 234 zł.

Glukozamina i Chondroityna – to organiczne związki chemiczne. Działają na regenerację obszaru chrzęstno-stawowego. Pełnią rolę „pułapki na wodę” i niczym gąbka zatrzymują płyn maziowy w stawie, co w efekcie pozwala na zniwelowanie tarcia i poprawę ruchomości.

Działanie Glukozaminy polega na zwalczaniu bólu i sztywności stawów, poprawie syntezy tkanki kostno-stawowej, zapobieganiu odwadniania kości, działa ochronnie i wzmacniająco na stawy, poprawia ruchomość i komfort poruszania  u koni.

Działanie Chondroityny wzmaga dodatek Witaminy C – nasila produkcję kolagenu, eliminuje tarcie wewnątrzstawowe, stymuluje do produkcji mazi stawowej, dzięki czemu koń swobodniej się porusza, a treningi nie sprawiają mu bólu.

Co to jest MSM dla koni? – suplementy

Jest to organiczny związek siarki, działający leczniczo i profilaktycznie na organizm. Można podawać go z posiłkami, ale jest bardzo delikatny i łatwo ulega zniszczeniu. Redukuje odczuwanie bólu, regeneruje i wzmacnia tkankę stawy i ścięgna. Zwalcza artretyzm i osteoporozę u koni. Hamuje procesy niszczące kolagen.

Czy takie suplementy dla koni działają? Czy warto je zakupić? Odpowiedź jest prosta. TAK. Każdy koń zareaguje inaczej, ale stawy na pewno odczują różnicę.

1 komentarz do “Suplementy dla koni

  1. Ciekawy artykuł 🙂 MSM nie próbowałam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.