Trawokulki dla konia – zimowe pastwisko dla twojego konia w pellecie ;)

trawokulki dla konia

Trawokulki dla koni są cudownym rozwiązaniem, które w zasadzie swoje uzasadnienie w stosowaniu ma przez cały rok. Jednak w okresie jesienno zimowym i wczesną wiosną trawokulki dla konia to  konieczność. Dlaczego są tak popularne? Dlaczego ludzie tak je polecają? Przeczytajcie i spróbujcie, aby wyrobić sobie własne zdanie!

Trawokulki to nic innego jak trawa, która podobnie jak siano jest ścinana i suszona, a następnie przerabiana w procesie pelletowania na drobne kuleczki, które konie chętnie jedzą.

Jakie trawokulki dla konia są najlepsze?

Najlepiej, aby trawa pochodziła z czystych ekologicznie rejonów krajowej uprawy łąk. Z dala od uczęszczanych szos i miejsc, gdzie zachodzą procesy produkcyjne na dużą skalę rośnie zdrowa i pyszna trawa. Takiej właśnie potrzebują nasze konie. I taką powinniśmy im dawać.

trawokulki dla konia

Suszona w promieniach słońca nie traci cennych składników odżywczych i podczas krótkich zimowych dni doskonale uzupełni zapotrzebowanie naszych kopytnych na witaminy i minerały oraz dobrej jakości włókno. Warto zatem zaopatrzyć się w worek tych zielonych pyszności i dawkować razem z innymi paszami, pamiętając, że trawokulki dla konia na okres zimowy powinny być podawane na mokro. Są świetnym uzupełnieniem standardowych pasz. Nawet jeśli żywicie konie specjalnymi mieszankami paszowymi to trawokulki dla konia znajdą zastosowanie. Z pewnością spowolnią pobieranie pokarmu, a zawarte w nich zioła wspomogą procesy trawienia, oddychania i odporności.

trawokulki dla konia

Jeśli żywicie konie owsem, to trawokulki dla konia na pewno poprawią stężenie cukru we krwi konia, uzupełnią zapotrzebowanie na składniki odżywcze, które przy żywieniu wyłącznie owsem występuje bardzo często.

Trawokulki dla konia to uniwersalny dodatek, który możecie podawać w każdej ilości, od garstki dla smaku, po maksymalnie na dzień nawet i 6 kg.

Dietetycy zootechnicy polecają, aby nie przekraczać dawki 1 – 1,5 kg na 100 kg masy ciała zwierzęcia podawanej w ciągu dnia. Koń będzie wam wdzięczny za pachnące latem kuleczki, zwłaszcza, jeśli nie wychodzi na padok lub pogoda nie sprzyja wolnym spacerom. Dodatkowo trawokulki  dla konia pomogą regulować masę ciała zwierzęcia, zarówno poleca się je przy tuczeniu jak i w procesach odchudzania konia. Ilość produktu zależy od diety. Trawokulki na okres zimowy z pewnością pomogą ustabilizować masę ciała i nabrać koniowi niezbędnej kondycji.

Sprawdź nasze trawokulki >>

Zobacz też nasze inne artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twelve + ten =