Witamina C dla koni. Czy i kiedy ją podawać?

witamina C dla koni

Witamina C kojarzy nam się z okresem jesieni i zimy, kiedy nasz organizm jest osłabiony i podatny na choroby. Zasadzka czeka na nas na każdym kroku – zmienna temperatura, wiatr, deszcz, mróz – wszystkie te czynniki mają wpływ na nasze zdrowie, czy tego chcemy czy nie.

Witamina C dla koni – naturalny antyoksydant

Jednak nie tylko ludzki organizm w przypadku niedoboru witaminy C narażony jest na problemy zdrowotne. Okazuje się bowiem, że podobnie ma się sprawa u koni. Jeśli zastanawiasz się teraz jak to właściwie możliwe, to koniecznie przeczytaj cały poniższy artykuł.

Witamina C dla koni jest naturalnym antyoksydantem. Czyli niszczy wolne rodniki, które uszkadzają tkanki. Wiąże się to z obroną przed nowotworami.
Na konie działa podobnie jak na ludzi. W końskiej diecie podajemy ją w niewielkich dawkach. Ma ona naturalnie kwaśny smak, więc często konie nie chcą zjadać jej samej. Najlepszym sposobem podania jest przemycanie jej w paszy lub meszu.

witamina C dla koni

Witamina C dla koni to lewoskrętny kwas L-askorbinowy w dawce około 2,5g na konia 500kg. Najlepiej przeliczyć dawkę z opakowania.

Właściwości witaminy C dla koni to:

  • Ochrona przed szkodliwymi wolnymi rodnikami dzięki właściwościom przeciwutleniającym.
  • Stymuluje produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Dzięki temu działa pozytywnie na stawy, ścięgna i skórę.
  • Poleca się podawanie witaminy wraz z suplementami na stawy. Wzmacnia ich działanie oraz poprawia odporność.

Kupując paszę, sprawdzaj opis. Może podajesz już dobrą dawkę Witaminy C swojemu koniowi? 🙂

2 komentarze do: “Witamina C dla koni. Czy i kiedy ją podawać?

  1. Wit C pomoga na stawy O.o nie miałam pojęcia. Ciekawe

  2. My jemy cały rok wit C 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − 11 =