Polskie jeździectwo: zawodniczka KJ Hippica Polonia Martyna Ufnal – WYWIAD!

zawodniczka

Bez wątpienia można powiedzieć, że jeździectwo może pochwalić się kolejną utalentowaną damą – 12 letnia zawodniczka niemalże galopem zdobywa jeździecki świat. Przyszłość polskiego jeździectwa, zdobywczyni wielu nagród i tytułów, a także ambasadorka Masters Polska. To właśnie Martyna Ufnal młoda gwiazda i zawodniczka KJ Hippica Polonia Słupno

Choć to jeszcze młoda dziewczyna, to talentu, zaangażowania i wyróżnień jakie zdobyła może pozazdrościć jej niejeden doświadczony jeździec, ponieważ Martynka czerpie ogromną radość ze swojej pasji. Jest jedną z najbardziej utytułowanych młodych zawodniczek startujących na kucach. Z powodzeniem i dużymi sukcesami radzi sobie na parkurze jak i też na czworoboku. Wśród jej ostatnich największych sukcesów możemy wymienić m.in. zdobycie pierwszego miejsca w cyklu Cavaliada Future!                        

Martynka już od wielu lat konsekwentnie dąży do celu razem ze swoimi końmi – Ramiro i Macbeth. Co więcej ma bardzo dojrzałe jak na swój wiek podejście – “Przede wszystkim koń musi zaufać jeźdźcowi. Potrzeba długiego okresu aby koń się przyzwyczaił i nauczył nas odczytywać”. 

Najbardziej w jeździectwie kocha adrenalinę i rywalizację i wierzy, że miłość do jazdy konnej po prosu trzeba mieć we krwi. 

Determinacja, konsekwencja, upór, chęć ciągłego doskonalenia się – to tylko niektóre z cech jakie powinien mieć zawodnik dążący do sukcesu. Mimo młodego wieku Martynka doskonale zdaje sobie z tego sprawę i umiejętnie łączy szkolne obowiązki z wieloletnią pasją jaką jest jazda konna. Polskie jeździectwo powinno być dumne, że reprezentuje je tak ambitna zawodniczka.  

To prawdziwa przyjemność mieć w gronie ambasadorów tak utalentowaną młodą damę, z której wyrasta prawdziwa gwiazda jeździectwa.  

 

Jesteście ciekawi jak zaczęła się przygoda Martynki z końmi i jakie jest jej największe jeździeckie marzenie?

Zapraszamy do lektury = > Wywiad  „10 pytań do ….”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.