Opublikowano:

Zestawienie najlepszych artykułów na naszym blogu- TOP 10

Przygotowaliśmy Wam nasze top 10 postów na blogu. Mamy nadzieję, że czytanie naszych artykułów sprawia wam przyjemność i możecie dowiedzieć się czegoś ciekawego. Zapraszamy!

TOP 10 POSTÓW NA BLOGU MASTERS POLSKA 

Żywienie

  1. Pasza dla koni sportowych – czy osiągniesz dzięki niej sukces?

Dowiecie się tutaj dużo na temat czarnego owsa, jakie ma wartości odżywcze i czy faktycznie warto stosować go w diecie sportowej konia.

  1. Pasza dla seniora

Nawet o seniora trzeba dbać odpowiednio. Starszyzna tez powinna mieć dobrze zbilansowaną dietę, ruch i opiekę. Dowiecie się tutaj miedzy innymi jak żywić, i jak opiekować się naszymi staruszkami.

  1. Elektrolity dla koni

Czym właściwie są elektrolity, co w sobie mają i po co je stosować. Tego wszystkiego dowiecie się w tym artykule. Sprawą jasną jest, że w ciepłe dni i intensywnym treningu wypacamy dużą ilość witamin a ich niedobór prowadzi do bardzo poważnych chorób.

   4. Żywienie koni

Coś w czym z pewnością specjalizujemy się najlepiej, co tu więcej dodać? Najlepiej sprawdzić co jest kluczem do sukcesu, jak żywić, jakie mamy pasze i co robić by wasz koń wyglądał lepiej.

Zdrowie

   5.Temperatura w dół, a energia w górę

Czy też borykacie się z problemem nadpobudliwości waszych koni w zimę? Może boicie się o utratę masy waszego konia? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tym blogu.  Zima jest ciężka nie tylko dla nas, ale i dla naszych pupili. Warto więc zadbać o dobre olejowanie i dietę, by uniknąć niepotrzebnych problemów.

     6. Jak sobie radzić przy chorobie zwyrodnieniowej stawów?

Pewnie każdy z nas słyszał, albo spotkał się z tym problemem. Jak sobie z nim radzić? Suplementować czy nie? Jakie suplementy i jakie pasze my polecamy dowiecie się właśnie tam. Choroby stawów to nie jest zabawa, i trzeba o nie dbać odpowiednio dobrze by nic się nie rozwinęło.

     7. Zdrowe i mocne kopyta- wiosną i jesienią

Problemy z kopytami to też temat często spotykany, ale tak naprawdę jak sobie z nimi radzić? Co jest przyczyną gnijącego kopyta, suchości i kruchości. Jak suplementować i co dodawać, a co odejmować w diecie i treningu ny w rezultacie zadbać o kopyta w odpowiedni sposób?

  1. Olej lniany

Wiecie, że olej lniany jest świetny na sierść i poprawę pracy jelit? Ponadto jest to świetny nienasycony kwas OMEGA 3 i 6. Dlatego też jest bardzo ważny w odpowiedniej pracy konia.

  1. Najczęstsze choroby układu pokarmowego

Nie tylko ludzie mogą mieć problemy z układem pokarmowym. Podobnie sprawa wygląda u koni. Konie same dożyją sobie co jedzą, tak wiec może się zdarzyć, ze zjedzą czegoś za dużo. Konie po przejściach i problemach. Jak je żywic? Zapytaj naszego dietetyka!

  1. Czosnek dla koni

Spadek odporności albo za duża ilość owadów? To częste problemy w okresie jesienno wiosennym. Jak sobie radzić i jak dawkować czosnek, dowiesz się z artykułu. Trzeba pamiętać by nie stosować go za dużo, bo obciąża wątrobę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fourteen − 12 =