Źrebak znaleziony w bagażniku auta

żywienie koni

Malutki źrebak został znaleziony w bagażniku samochodu

Źrebak był przerażony i w opłakanym stanie. W końcu, po długim czasie nauczył się ufać od nowa w nowym, kochającym domu.

Gary’ego znalazła policja, która przejęła samochód na początku tego roku. Szetlandzki źrebak był przerażony i pełen obaw, jednak służby mundurowe się nie poddały. Następnie, młody koń został przez nią wysłany do organizacji Blue Cross w hrabstwie Oxfordshire.

Nowe życie Gary’ego

Jak mówi organizacja charytatywna: Jego traumatyczne, młode życie “zebrało swoje żniwo”. Dodaje: “Gary był nie tylko wychudzony i w opłakanym stanie, był wrakiem tego, jaki powinien być źrebak – szczęśliwy i ciekawski’’

“Zamknął się w sobie i wolał być sam. Po prostu stał smutny i samotny w swojej stajni jeszcze przez wiele dni po przybyciu.”

Emily Lambert z programu Blue Cross podała, że Gary był przerażony ludźmi

“Chciał zrobić wszystko, żeby stąd uciec, a czasami po prostu stawał, zamykał oczy i kładł głowę na podłodze, jakby myślał:” Jeśli ja Cię nie widzę, to ty też nie możesz mnie zobaczyć’’.

Spędziliśmy z nim bardzo wiele czasu w stajni, starając się przyzwyczaić go do naszej obecności w tym samym miejscu. Gdy tylko na nas spojrzał, nagrodziliśmy go smakołykiem. Minęły trzy tygodnie, zanim mogliśmy zacząć go dotykać.’’

Zespół Blue Cross dołożył wszelkich starań, aby oswoić Gary’ego ze wszystkim: od noszenia kantara do wizyt u kowala.

Dzięki ich wysiłkom, źrebak stopniowo oswajał się. Do tego stopnia, że ​​bawił się z innymi końmi i witał się z opiekunami, gdy ci się zbliżali. Wtedy organizacja zaczęła szukać dla niego nowego domu, w którym “dostałby miłość, na którą zasługiwał’’.

“Na szczęście Louise Coulson przeglądała witrynę Blue Cross we właściwym momencie. Szukała ona kompana dla swojego kucyka Zebby’ego. Stracił on swoją towarzyszkę, Dolly, kilka miesięcy przed”, podaje rzecznik Blue Cross. Potem, po ponad trzech miesiącach pod opieką Blue Cross, źrebak Gary był na dobrej drodze, aby zacząć swoje nowe życie na wsi w Suffolk z nowymi opiekunami.

Louise i Richard także musieli ciężko pracować, aby zdobyć zaufanie kucyka. Jak mówią, był on “bardzo, bardzo przerażony” nowymi ludźmi.

“Prawie sześć miesięcy później Gary był nie do poznania. Nie przypominał już przerażonego i wycofanego źrebaka, którym kiedyś był” – powiedział rzecznik. Beztrosko biega wokół ze swoim towarzyszem Zebby’m, bez strachu poznaje nowych ludzi i postępowo pokonuje różne aspekty swojego życia.

“Nadal istnieją rzeczy, których się boi, ale więź, jaką zawarł z Louise, jest nie do zdarcia. Wraz z nią stał się bardzo odważny w związku z sytuacjami, które mogłyby go przerażać.”

1 komentarz do “Źrebak znaleziony w bagażniku auta

  1. Jaki dramat! Przecież to jest dramat co ludzie wyczyniają…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.