Żywienie konia a jego temperament

wpis w: Blog | 0

pasza dla koni

Koń jest płochliwym zwierzęciem. Przez miliony lat ewolucji organizm konia przystosował się do gwałtownej i szybkiej ucieczki, doskonałego słuchu i czasem nieco zbyt dużej wyobraźni ;) Dzisiaj na konie nie czycha aż tyle niebezpieczeństw, co kiedyś. Jednak sporo jeźdźców ma powody do narzekania. Najczęściej koń jest zbyt energiczny, ale zdarzają się flegmatycy. Czy dieta może modulować zachowanie konia? Czy pasza dla koni powoduje zmianę jego usposobienia?

Pamiętaj, że przy planowaniu żywienia konia musisz wziąć pod uwagę jego wiek, rasę oraz ilość pracy jaką wykonuje. Najlepiej poradź się specjalisty. Możemy Ci pomóc, wystarczy, że zapytasz naszego dietetyka!

Jeśli Twój koń jest lub stał się nadpobudliwy:
  • Przyczyna może leżeć po stronie diety bogatej w świeżą wiosenną trawę. Taka trawa ma znacznie więcej cukrów niż w okresie letnim.
  • Sprawdź ile dostaje owsa! Skrobia, w którą jest obfity owies potrafi znacznie podnieść energię u konia i tym samym jego chęć do brykania, czy dekoncentracji. Dobrze zbilansowana dieta nie powinna objawić się nadpobudliwością. Przy zdekoncentrowanym koniu warto pomyśleć o naszym wypróbowanym granulacie Sereen lub Sereen Musli. Pasza dla koni nadpobudliwych, która wspomaga koncentrację, łagodzi stany napięciowe u koni, przy czym nie otumania i nie zawiera sztucznych środków farmaceutycznych.
Jeśli Twój koń jest lub stał się leniwy:
  • Może to oznaczać, że jego dieta jest niewystarczająca. Powinieneś spróbować zwiększyć dawki żywieniowe, regularnie w każdym posiłku.
  • Jeśli koń je dużo, ale wciąż brakuje mu energii rozwiązaniem może być zmiana na paszę bardziej energetyczną. Bardzo dobrej jakości i wyjątkowo smaczne jest nasze musli Excellent. Zawarte w nim mikroskładniki odżywią konia, lekkostrawne i łatwo przyswajalne białko doda energii i ułatwi nabudowanie masy mięśniowej.

 

 

 

Zostaw Komentarz

six + fifteen =